Plug-iny Skryptozakładki FAQ
wersja polska
english version
Informacje o aktualizacjach?
Skorzystaj z kanału RSS
Czym jest RSS?

W serwisie tym znaleźć możesz różnego typu dodatki do programów rozszerzające ich podstawową funkcjonalność. Dodatki te określane są zazwyczaj jako Plug-Iny (wtyczki). Oprócz pluginów w serwisie gromadzone będą też skryptozakładki i toolbary wzbogacające przeglądarki.
menu ::::
współpraca ::::


Gimp w praktyce
Przydatna książka:
Gimp w praktyce

ďťż
 


GIMP logo Wróć na stronę główną
LUB
Wróć do kategorii programy graficzne


Przeglądnij pluginy dla programu: GIMP
(GNU Image Manipulation Program)
3D Screenshot 1.1.1
Rozszerzenie tworzące zrzut ekranu stylizowany na dekorację 3D. Efekt końcowy będzie lepszy, jeżeli poddany modyfikacji obrazek będzie miał proporcje faktycznego screenshot'u (najlepiej 16:10). Do użycia wymaga Script-Fu.
Download (11 KB) lub zgłoś błąd

GAP (GIMP Animation Package) 2.2.0
Zaawansowane narzędzie po zainstalowaniu którego do edytora GIMP (w wersji co najmniej 2.2.8 lub nowszej) dodane zostają opcje umożliwiające tworzenie oraz modyfikowanie animacji graficznych.
Download: Windows (2,5 MB) lub Źródła wersja 2.2.1 (5,3 MB)
lub zgłoś błąd

Gimp Gallery 1.0.1
Inne pluginy dla Gimpa pomagają w modyfikowaniu grafiki. Gimp Gallery ma inne zadanie - integrując się z tym edytorem może z jego poziomu tworzyć statryczne, HTML-owe galerie na bazie zdjęć z konkretnego folderu. Wersja dla Linuksa.
Download (30 KB) lub zgłoś błąd

Deweirdifyer 2.1
Znany tez pod naqzwą Deweirdifier. Jest to mały plkugin dla aprogramu GIMP w wersji dla Windows. Jeśli męczą Ciebie liczne okienka Gimpa, w których otwiera każdy kolejny obraz czy zestaw opcji, użyj tej wtyczki. Po jej zastosowaniu wszystkie okna do tej pory pojawiające się oddzielnie przy np. skakaniu między programami za pomocą skrótu klawiszowego ALT-TAB znajdą się w jednym zbiorczym oknie (zlokalizowanym w tle pozostałych) i w ten sposób upodobni interfejs do Photoshopa. Również na pasku startowym znajdzie się tylko jedno okno. Na wtyczce tej bazuje modyfikacja Gimpa - GimpShop.
Open Source # Download (79 KB) lub zgłoś błąd


MathMap
Rozszerzenie pozwalające na wyraźne przekształcanie edytowanych w GIMPie obrazów za pomocą określonych przez użytkownika równań matematycznych. Współpracuje z wydaniem 2.2 lub nowszym. Posiada trzy wersje dla różnych systemów operacyjnych: Windowsa, Linuksa oraz Mac OSa.
Download dla: Windows (ver. 1.2.1; 1 MB) lub Linux (ver. 1.2.3; 325 KB) lub Mac OS X (Cocoa; 1,4 MB) lub zgłoś błąd

Resynthesizer
Plugin, dzięki któremu można w Gimp-ie z próbki tekstury stworzyć jej wersję na większym obszarze / jej większą wersję. Za pomocą tej wtyczki można też np. usunąć z grafiki pojedyncze obiekty (poprzez kopiowanie tła otaczającego taki obiekt). Archiwum ZIP zawiera wersję dla Windows (0.13) oraz źródła (0.15).
Download (61 KB) lub zgłoś błąd

Save for Web 0.28
Plugin pomagający odnaleźć kompromis pomiędzy minimalizowaniem wielkości grafiki, a jakością obrabianego obrazu. Wtyczka posiada różne opcje, za pomocą których można wpływać na wielkość i jakość plików graficznych. Są to m.in. jakość kompresji, liczba kolorów, przeskalowanie, cropping, usuwanie wiadomości Exif etc.
Download dla: Windows (52 KB) lub Linux / Unix (154 KB) lub zgłoś błąd

Stampify script
Przeznaczony dla Gimp-a 2 skrypt tworzący wokół grafiki ramkę upodobniającą ją do znaczka pocztowego. Aby korzystać ze skryptu umieść go w folderze ..\GIMP-2.0\share\gimp\2.0\scripts (w przypadku Windowsa) lub w /home/yourname/.gimp-2.2/scripts (w przypadku systemu Linux).
Download (1 KB) lub zgłoś błąd

UFRaw (Unidentified Flying Raw) 0.11
Narzędzie mogące funkcjonować jako niezależny program lub jako plugin w edytorze GIMP. Za sprawą tej wtyczki można pracować na plikach RAW, NEF i innych bezstratnych formatach graficznych wykorzystywanych w aparatach cyfrowych. Wersja dla systemu MS Windows.
GNU GPL # Download (1,2 MB) lub zgłoś błąd

Waves of Chaos 1.2
Plugin dla Gimpa renderujący chaoteczne fale i obrazy. Do działania wymaga GIMP-a w wersji co najmniej 2.2 (lub nowszej). W archiwum ZIP znaleźć można wersję dla Windowsa oraz źródła do skompilowania.
Pobierz (26 KB) lub zgłoś błąd


Valid XHTML 1.0 Transitional
© AddOns.pl