Plug-iny Skryptozakładki FAQ
wersja polska
english version
Informacje o aktualizacjach?
Skorzystaj z kanału RSS
Czym jest RSS?

W serwisie tym znaleźć możesz różnego typu dodatki do programów rozszerzające ich podstawową funkcjonalność. Dodatki te określane są zazwyczaj jako Plug-Iny (wtyczki). Oprócz pluginów w serwisie gromadzone będą też skryptozakładki i toolbary wzbogacające przeglądarki.
menu ::::
współpraca ::::


ďťż
 


Wróć na stronę główną
O serwisie

Projekt addons.pl ma na celu stworzenie bazy rozszerzeń do programów. Głównie pluginów (wtyczek, snap-ins, add-onów), ale nie tylko. Znajdą się tu również rozszerzenia innego typu - takie, jak skryptozakładki i skrypty użytkownika (UserJS), czy toolbary (choć tych ostatnich raczej nie będzie tu zatrzęsienie, mimo iż w sieci jest ich sporo). W przyszłości planowane jest też utworzenie innych działów.

Jaki jest cel projektu? Na pewno nie stworzenie "najobszerniejszego spisu dodatków do programu xyz". To by się i tak nie udało :) Jeśli ktoś będzie szukał tego typu danych pod konkretny program i tak znajdzie lepszy, bardziej wyspecjalizowany spis. Zamiast tego chciałbym stworzyć bazę, w której będzie można znaleźć wtyczki do wielu różnych aplikacji. Zarówno tych bardzo znanych, jak i tych mniej (lub i owszem, znanych, ale mniej popularnych).

Serwis jest w pewnym stopniu powiązany z katalogiem oprogramowania freeware Wilk13.Net. Jednak o ile Wilk13 kataloguje darmowe aplikacje, o tyle addons.pl - rozszerzenia do programów. Same rozszerzenia, które się tu odnajdą w większości będą darmowe, jednak aplikacje dla których są przeznaczone - niekoniecznie (np. umieszczone tu będą m.in. plug-iny do Photoshopa, który jest płatny).

Uwaga! Redakcja wortalu nie ponosi odpowiedzialności za działanie pluginów i innych dodatków zgromadzonych w serwisie. Przed użyciem takowych warto sprawdzić je odpowiednim oprogramowaniem.


Jak pomóc w rozwoju serwisu?

Jeśli chcesz pomóc w rozwoju serwisu, możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz podesłać namiary na jakiś ciekawy Plug-In lub skrypt użytkownika. Z kolej jeśli zauważysz, iż jakiś link nie działa możesz o tym powiadomić przez odpowiedni link pod danym pluginem. Oczywiście mile widzianą formą wsparcia dla serwisu bedzie polecenie go znajomym :) Albo np. umieszczenie na swojej stronie linka bądź buttonu / bannera.

I jeszcze mała prośba na koniec :) Jeśli uważasz, że serwis jest przydastny - proszę, nie używaj na nim (ani na Wilk13.Net) adblocka. Oba serwisy tworzone są hobbystycznie, ale za ich hosting trzeba z czegoś płacić. Dziękuję za zrozumienie :)


Valid XHTML 1.0 Transitional
© AddOns.pl